Home » Aktualności

Aktualności

Unikalne badanie pracy zdalnej w czasach pandemii

W marcu 2020 r. z powodu pandemii koronawirusa większość pracowników Mercateo w 14 krajach podjęło pracę zdalną. Dla niektórych niewiele się zmieniło, ponieważ już wcześniej pracowali zdalnie, jednak dla większości pracowników była to ogromna zmiana. Nowym warunkom pracy towarzyszyły także niepewność i strach wywołany pandemią. Prawdziwe wyzwanie!

Konferencja Procon/Polzak 2020

Kolejna edycja największego wydarzenia zakupowego w Polsce już za nami. Konferencja Procon/Polzak 2020 odbyła się po raz pierwszy online. Wydarzenie zgromadziło przed ekranami ponad 200 uczestników, a wśród nich znaleźli się m.in. przedstawiciele kadry zarządzającej, menedżerowie zakupów i logistyki, dyrektorzy, specjaliści oraz kupcy. A to wszystko po to, by wysłuchać niezwykle ciekawych prelekcji, wymienić się doświadczeniami i poznać najnowsze trendy w dziedzinie zakupów.

Mercateo – od 20 lat pionier cyfrowych rozwiązań

Mercateo świętuje jubileusz 20-lecia firmy. Pierwotnie startup założony w 2000 roku, przetrwał New-Economy-Blase na przełomie tysiącleci i stał się wiodącą platformą zaopatrzeniową B2B w Europie. Ponad 100 000 firm w 14 krajach europejskich zdigitalizowało już swoje zakupy pośrednie z Mercateo. Grupa Mercateo, do której należy także sieć Unite, osiąga obecnie milionowe obroty (2019: 316 mln euro) i zatrudnia ponad 600 osób w całej Europie.

Zawsze jest właściwy czas na cyfryzację

Nigdy nie jest za późno na digitalizację. „Zawsze jest właściwy czas, ponieważ w dłuższej perspektywie, dzięki tej zmianie, osiągniesz zyski”. Podczas trzeciej Konferencji OKIE (Online Conference for Indirect Procurement), która odbyła się 12 maja 2020 r., eksperci dyskutowali na temat tego, jak firmy mogą przezwyciężyć korona-kryzys dzięki platformom cyfrowym.

E- Procurement – Szczyt Europy Środkowo-Wschodniej 2020

Aktualizacja: W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, wydarzenie zostało odwołane. Za utrudnienia przepraszamy. Kolejna edycja konferencji e-procurement – Szczyt Europy Środkowo-Wschodniej. Głównym tematem konferencji będzie cyfryzacja zakupów – Procurement 4.0, a w szczególności zakupy indirect w regionie środkowej i wschodniej Europy. Najlepsze praktyki i trendy przedstawią w swoich wykładach eksperci o międzynarodowej renomie oraz doświadczeni menedżerowie zakupów.

Nagroda EcoVadis dla Mercateo

Grupa Mercateo, operator platform B2B w Europie mercateo.com oraz unite.eu, została wyróżniona, już po raz kolejny, srebrnym statusem EcoVadis za działania CSR. Tym samym Firma Mercateo znalazła się wśród 18% najlepszych certyfikowanych przedsiębiorstw w swojej branży.

Konferencja PROCON/POLZAK 2019

Zmienność i nieprzewidywalność otaczającego nas świata oraz postępująca cyfryzacja kolejnych obszarów działalności przedsiębiorstw była tematem przewodnim szóstej edycji konferencji zakupowej PROCON/POLZAK 2019. W dwudniowym wydarzeniu odbywającym się w Warszawie wzięło udział ponad 530 uczestników. Ta liczba podkreśla tym samym ważną rolę działu zakupów w każdym przedsiębiorstwie, jak również chęć poznawania najnowszych trendów i wymiany wzajemnych doświadczeń w tym zakresie.

Mercateo – innowacyjny kanał dystrybucji dla sektora B2B

Tak brzmiało motto pierwszego Śniadania biznesowego dla dostawców organizowanego przez Mercateo Polska przy współpracy z AHK. Śniadanie w kameralnym gronie ponad dwudziestu uczestników w przepięknych wnętrzach Pałacu Bonerowskiego stworzyło niesamowitą atmosferę do wysłuchania prelekcji oraz dyskusji o nowoczesnych możliwościach sprzedaży, szansach oraz obawach, jakie pojawiają się przy wdrażaniu nowych rozwiązań.

3rd CEE e-Procurement Summit 2019

This spring, based on the success of the first 2 years, Mercateo is organising the 3rd CEE e-Procurement Summit in Slovakia. The conference will once again address procurement experts in Central and Eastern Europe, with a special focus on digitalisation in indirect procurement.

SAP Ariba i Mercateo współpracują przy wprowadzeniu Spot Buy w Europie

SAP Ariba ogłosiła dzisiaj strategiczne partnerstwo z Mercateo AG przy wprowadzeniu SAP Ariba Spot Buy w Europie. Ta współpraca zapowiada transformację zakupówad hoc dla przedsiębiorstw w całej Europie, zapotrzebowania nabywcy będą odpowiednio dopasowywane do ofert na skutecznym i wiarygodnym rynku cyfrowym, aby stworzyć łatwe, bardziej przejrzyste procesy, które zapewnią elastyczność i oszczędności dla działów zakupów, jak również nowe możliwości dla dostawców.

E- Procurement – Szczyt Europy Środkowo-Wschodniej 2017

6 kwietnia 2017 w słowackim Samorin dwunastu prelegentów - międzynarodowych ekspertów, jak i doświadczonych menadżerów oraz ponad stu uczestników z siedmiu krajów dyskutowało o optymalizacji procesów zakupowych i ich cyfryzacji. Pomimo dużej różnorodności, stało się jasne: wyzwania przed jakimi stoją eksperci działów zakupów i zaopatrzenia na Słowacji, Węgrzech, w Czechach, Rumunii, jak i w Polsce , Austrii, i Niemczech są w dużej mierze takie same.

Nowe infrastruktury zmieniają systemy zakupowe

11. listopada 2014 w Sky-Lounge berlińskiego E-werk odbył się 2. Executive Summit Mercateo. Na zaproszenie Mercateo odpowiedzieli znani przedstawiciele niemieckiej gospodarki i nauki, którzy pojawili się na spotkaniu, aby wziąć udział w rozmowach odnośnie przyszłości sprzedaży online, zgodnie z myślą przewodnią szczytu: „Feel the Future of Dynamic Procurement“.