Home » Aktualności » Nagroda EcoVadis dla Mercateo

Corporate Social Responsibility (CSR)

Nagroda EcoVadis dla Mercateo

Grupa Mercateo, operator platform B2B w Europie mercateo.com oraz unite.eu, 29 grudnia 2019 została wyróżniona, już po raz kolejny, srebrnym statusem EcoVadis za działania CSR. Tym samym Firma Mercateo znalazła się wśród 18% najlepszych certyfikowanych przedsiębiorstw w swojej branży.

„Cieszymy się z uznania naszych działań w zakresie CSR“ – skomentował Peter Ledermann, Zarząd Mercateo. „Raport ten wskazuje zarazem na konieczność dalszych ulepszeń i to ukierunkowuje nasze dalsze działania. To nasze zadanie biznesowe, umożliwiać współpracę sieciową integrując przy tym wymagania rynku z własnymi wartościami. Kierujemy się więc nie tylko zewnętrznymi kryteriami, ale CSR stanowi, jak także wiele innych zagadnień, przede wszystkim wewnętrzną motywację w naszej Firmie”.

EcoVadis jest agencją ratingową oceniającą działania i praktyki dostawców w zakresie ich społecznej odpowiedzialności biznesu. Firmy są ocenianie w ramach czterech zagadnień: środowisko naturalne, działania społeczne, etyka oraz łańcuch dostaw. Ocena ta powstaje
z wykorzystywaniem kompleksowej metodologii, która opiera się o międzynarodowe standardy. Dostawcy oceniani są pod kątem społecznej odpowiedzialności biznesu
z uwzględnieniem sektora działalności, wielkości oraz lokalizację.

O Grupie Mercateo

Grupa Mercateo jako operator platform zaopatrzeniowych B2B oferuje infrastrukturę, dzięki którym przedsiębiorstwa mogą efektywnie strukturyzować swoje transakcje i relacje biznesowe poprzez sieć cyfrową.

Do Grupy Mercateo należy sieć B2B unite.eu oraz platforma zaopatrzeniowa B2B mercateo.com.pl. Główna siedziba firmy znajduje się w Niemczech. Grupa Mercateo jest obecna w 14 krajach Europy i zatrudnia 550 osób. Od momentu założenia firmy w 2000 r., co roku odnotowywany jest rozwój przedsiębiorstwa. Przy rentownym wzroście w 2018 r. firma osiągnęła obrót w wysokości 285 mln Euro.