CSR - Mercateo otrzymuje certyfikat EcoVadis

Zrównoważony rozwój, ochrona środowiska i odpowiedzialność społeczna – dla nas w Mercateo to oczywiste, że uwzględniamy te zagadnienia w naszej działalności. Dotyczy to również naszych partnerów. Aby móc robić to jak najlepiej, ważne jest dla nas potwierdzenie słuszności podjętych działań przez niezależną zewnętrzną agencję ratingową. I tak się stało.

Certyfikat EcoVadis 2021

Mercateo wśród 12% najlepszych przedsiębiorstw w branży

Grupa Mercateo w lutym 2021 r. została wyróżniona statusem EcoVadis za swoje działania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu - CSR (Corporate Social Responsibility). Firma zdobyła 52 punkty, tym samym znalazła się wśród 12 procent najlepszych certyfikowanych przedsiębiorstw w swojej branży.

Cieszymy się z uznania naszych działań w zakresie CSR. Niemniej jednak raport nakreśla nam dorgę do dalszych ulepszeń i ukierunkowuje nasze dalsze działania. W naszym biznesie umożliwiamy współpracę sieciową integrując przy tym wymagania rynku z naszymi własnymi wartościami. Kierujemy się więc nie tylko zewnętrznymi kryteriami, ale CSR stanowi, jak także wiele innych zagadnień, przede wszystkim wewnętrzną motywację w naszej Firmie.Peter Ledermann, Zarząd Mercateo
Współpraca z Mercateo

Korzyści dla Klientów Mercateo

Zakupowcy już dawno przestali negocjować i kupować wyłącznie w oparciu o ceny. Wiele przedsiębiorstw stawia na transparentność w zakresie zrównoważonego rozwoju i działań CSR także w odniesieniu do swoich łańcuchów dostaw. Mercateo spełnia wymogi społecznej odpowiedzialności biznesu, czego potwierdzeniem jest certyfikat EcoVadis, jak również podejmuje dalsze działania w tym kierunku.

Czym jest EcoVadis?

EcoVadis to światowa agencja ratingowa oceniająca działania
i praktyki dostawców w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Ocena EcoVadis w zakresie zrównoważonego rozwoju zapewnia szczegółowy wgląd w zagrożenia środowiskowe, społeczne i etyczne w 198 kategoriach zakupowych i 155 krajach. Ponad 35 000 przedsiębiorstw korzysta z usług EcoVadis, by obniżyć ryzyka, wspierać innowacje oraz budować zaufanie i przejrzystość działań między partnerami biznesowymi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie EcoVadis.

Logo Eco Vadis
Ocena dostawców w Mercateo

Współpraca z dostawcami

Zaufanie i jakość stanowią podstawę naszych wszystkich długotrwałych relacji biznesowych. Stawiamy sobie wysokie wymagania jeżeli chodzi o współpracę z partnerami. Tego samego oczekujemy od naszych dostawców, których integrujemy na platformie Mercateo. Aby zapewnić naszym Klientom szeroki asortyment i dobre doświadczenia zakupowe, współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi i rzetelnymi dostawcami, którzy gwarantują wysoką jakość oferowanych usług.

 

Masz pytania?

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Mercateo? Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami »
prasa@mercateo.com.pl