Mercateo dla producentów
Zaprezentuj swoją markę na rynku B2B

Zamieść swój asortyment w Mercateo i wyróżnij się na tle konkurencji. W ten sposób nie tylko umocnisz swoją pozycję na rynku, ale również zyskasz dostęp do olbrzymiej bazy klientów biznesowych.

Rejestracja dostawcy Więcej informacji

Dlaczego warto sprzedawać na platformie Mercateo?

 • Mocna marka

  Zaprezentuj swoje produkty w Świecie Marek i wyróżnij się na tle konkurencji.

 • Indywidualna treść katalogu

  Wpływaj na wygląd i prezentację katalogu, korzystaj z intuicyjnych procesów i interfejsów podczas jego aktualizacji.

 • Większe obroty firmy

  Czerp bezpośrednie korzyści z olbrzymiej bazy klientów biznesowych.

 • Brak Maverick Delivery

  Udostępnij swój kompletny asortyment online i przejmij logistykę.

 • Nowe rynki

  Zyskuj nowe grupy klientów oraz dalsze kanały dystrybucji.

 • Własne warunki sprzedaży

  Ustal warunki i oferty ściśle dopasowane do potrzeb grup docelowych.

Co Mercateo oferuje producentom?

Jesteś producentem? Chcesz rozpocząć współpracę z Mercateo i zintegrować swoje produkty na naszej platformie?
Obejrzyj film, aby zobaczyć, co oferujemy poddostawcom, którzy sprzedają własne produkty.

Dystrybucja przez platformę Mercateo jest prosta!

Mercateo poszukuje dostawców do rozbudowania swojego asortymentu. Spełniasz nasze wytyczne i akceptujesz naszą umowę ramową? Zarejestruj się! Zintegrowanie swojego asortymentu na platformie Mercateo jest darmowe.

Wgraj listę swoich produktów na konto FTP Mercateo, włączając w to zdjęcia i ilustracje produktów w wysokiej jakości, karty produktów, karty charakterystyki oraz informacje odnośnie terminów dostawy i dostępności artykułu w magazynie.
W chwili gdy wstawimy katalog online, klienci będą mogli zobaczyć Twoje artykuły na stronie Mercateo. Dlatego upewnij się, że Twoja oferta jest kompletna i nie zawiera błędów. Na podstawie cen, które przekażesz Mercateo, obliczamy odpowiednim algorytmem marżę na cenę sprzedaży. W ten sposób masz pośredni wpływ na ceny, który pojawią się na platformie. Podane przez Ciebie koszty wysyłki będą przeliczane w stosunku 1:1, a warunki zwrotu towaru wyświetlane na stronie.

To Ty decydujesz o atrakcyjności i konkurencyjności swojej oferty!

Po otrzymaniu zamówienia od Mercateo, dostarczasz przesyłkę z listem przewozowym Mercateo pod adres dostawy naszego klienta.
Po dostarczeniu towaru, Mercateo wystawi fakturę za Twoje zamówienie i przekaże Ci pieniądze przed upływem ustalonego wcześniej terminu.

Tak zintegrujesz swój katalog

1. Wgranie katalogu - Po pomyślnie dokonanej rejestracji otrzymasz dane dostępu do swojego konta FTP w Mercateo. Poprzez to konto, udostępniasz Mercateo dane katalogu, mając bezpośrednią kontrolę nad jego aktualizacją.

2. Kontrola zawartości katalogu - Zanim katalog nowego dostawcy pojawi się online, Mercateo dokonuje kontroli jakości opisów produktów, numerów EAN, nazw i numerów producentów, ilustracji, kart produktów, jednostek zamówienia i opakowania.

3. Wstawienie katalogu live - Kontrola katalogu przebiegła pomyślnie. Po otrzymaniu Twojej zgody na udostępnienie katalogu, Mercateo wstawia go online.

4. Uzupełnienie danych katalogowych - Po wstawieniu go online, Mercateo może uzupełnić katalog o standaryzowane ilości zamówienia, nazwy producentów i systemy klasyfikacji, jak np. eCl@ss i UNSPSC. Identyczne produkty, oferowane przez kilku dostawców, zostaną sklasyfikowane jako „dublet”. Umożliwia to przejrzyste zestawianie tych samych produktów, w celu porównania warunków ich dostawy.

5. Zgłaszanie błędów - Wskazane jest systematyczne aktualizowanie katalogu. Jeśli wystąpi błąd techniczny, otrzymasz stosowne powiadomienie.

Wgraj na konto FTP Mercateo swoją listę produktów w formacie BMEcat (CSV, XML lub przez Mercateo Excel TOOL - plik Dokumentacja Mercateo-Tool.zip znajdujący się poniżej). Obok listy produktów wgraj również ilustracje (JPG lub GIF) i karty produktów oraz karty charakterystyki substancji niebezpiecznych. Dodatkowo wprowadzaj regularnie informacje o stanie magazynu i czasie dostawy.

Aktualizacji cen, terminów dostawy i stanów magazynu można dokonywać regularnie w formie osobnych CSV lub XML, dostarczanych na konto FTP.

Ściągnij specyfikacje:

Mercateo_BMEcat-Specyfikacje_EN (ZIP – 1.61 MB)
Mercateo_Availibility-Stock_EN (PDF – 161 KB)
Dokumentacja Mercateo-Tool.zip (ZIP – 718 KB)

Poprzez File Transfer Protocol (FTP) udostępniasz dane i aktualizacje katalogu Mercateo. Są do tego potrzebne Klient FTP oraz darmowy program Filezilla. Wprowadź w pasku narzędzi Filezilla następujące informacje i utwórz połączenie, klikając na 'Quickconnect'. Dane logowania serwera FTP:

Address: ftp.mercateo.com
FTP-Server-Port: 21
FTP-Server-Secure-Port: 22
Nazwa użytkownika: otrzymasz po zalogowaniu
Hasło: otrzymasz po zalogowaniu

Uwaga: Katalog składa się z różnych plików, które muszą zostać całkowicie udostępnione podczas pierwszego wczytywania. W przypadku aktualizacji konieczny jest jedynie transfer zmienionych plików. Aby poprawnie przydzielić pliki, proponujemy skorzystać z poniższego podkatalogu:

Katalog (cennik): .//catalog
Ilustracje: ./images
Karty danych (PDF): ./pdf

Pojawił się problem podczas kodowania znaków? Wybierz kodowanie binarne.

W początkowej fazie współpracy możliwe jest korzystanie ze standaryzowanych procesów e-mailowych do realizacji zamówień. W celu wydajnej realizacji zamówień Mercateo wymaga, aby przy zamówieniach o wysokiej objętości zamieszczać linki elektroniczne do:
zamówień, potwierdzeń zamówień, listów przewozowych i faktury.
Preferujemy standard openTRANS® v1.0, ale akceptujemy także inne formaty.

Download:
Mercateo_EDI_Documentation-3-0_EN (PDF - 275 KB)
przyklady_openTRANS_EN_201008171 (ZIP - 5 KB)

Towar wysyłany na zlecenie Mercateo powinien być opatrzony listem przewozowym Mercateo lub, przynajmniej, neutralnym listem przewozowym, zawierającym następujące dane:
- Logo Mercateo
- Adres e-mail: service@mercateo.pl
- Numer telefonu: 12 395 08 30

Download:
Logo Mercateo (JPG – 28 KB)
Przykładowy list przewozowy Mercateo (PDF – 130 KB)

Nie możesz utworzyć listu przewozowego Mercateo w swoim systemie? Skorzystaj z listu przewozowego znajdującego się w załączniku każdego naszego zamówienia!

 

Promuj swoją markę!

Dodatkowe usługi marketingowe dla producentów na platformie Mercateo:

 • Optymalne opisy produktów, wraz z ilustacjami i kartami danych?
 • Świat Marek - przestrzeń reklamowa dla marki i produktu, przygotowana zgodnie z wytycznymi poddostawcy
 • Banery reklamowe - umieszczane w widocznym miejscu na stronie startowej, stronach kategorii i podkategorii oraz w naszym comiesięcznym Newsletterze. Więcej informacji tutaj
 • Wyróżnienie konkretnego produktu lub produktów danej marki w naszej wyszukiwarce. Więcej informacji tutaj

Dystrybucja w innych krajach

Mercateo działa w 14 krajach Europy: w Polsce, Niemczech, Austrii, Holandii, Francji, Czechach, na Słowacji i Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwajcarii , Hiszpanii, Belgii i we Włoszech.

Jesteś w stanie zapewnić logistykę na terenie innego państwa?
Masz katalog w języku danego kraju?
Możesz legalnie sprzedawać swoje produkty na rynkach zagranicznych?

Skorzystaj z międzynarodowego potencjału Mercateo, aby skutecznie zdobywać nowe rynki zbytu.

Obsługa Klienta

Masz pytania lub chcesz dowiedzieć się wiecej o usługach Mercateo dla producentów?

12 395 08 30

Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta Mercateo!