Home » Serwis & Pomoc » Moje Mercateo

Moje Mercateo to Twoje osobiste konto w Mercateo. Poniższe informacje pomogą Ci w jego obsłudze:

Konto Moje Mercateo

Korzystając ze swojego konta Moje Mercateo zyskujesz wgląd w swoje dane, zapisane w naszym systemie (np. adres dostawy, zrealizowane wcześniej zamówienia czy swoje listy zakupów). W każdej chwili możesz zmienić dane w swoim profilu. Każdy, kto chociaż raz zamówił w Mercateo, dysponuje własnym kontem Moje Mercateo.

Dane użytkownikatutaj możesz zobaczyć swoje dane użytkownika oraz dane firmy (nazwę użytkownika, adres e-mail, adres do faktury oraz adres dostawy). Korzystając z linków, możesz w szybki i prosty sposób dopasować swoje dane, np. edytując dane użytkownika lub hasło.

Moje Mercateo. Dane użytkownika

Archiwum zamówień – to podgląd wszystkich zamówień, których dokonałeś/aś w Mercateo. Obok każdego zamówienia wyświetla się jego status oraz faktura w formacie PDF (usługa dostępna tylko w przypadku faktur otrzymywanych drogą elektroniczną; więcej informacji znajdziesz pod hasłem Płatność). Możesz wyszukać konkretną fakturę korzystając z pola tekstowego, zrealizować ponownie zamówienie lub skorzystać z formularza zwrotów i reklamacji.

Moje Mercateo. Archiwum zamówień

Możesz także obejrzeć szczegółowo każde zamówienie, np. pod kątem artykułów, które zamówiono lub podanego adresu dostawy. Dodatkowo możesz sporządzić nowe zamówienia z tymi samymi produktami, wyświetlić wnioski o zwrot/reklamację towaru oraz eksportować swoje archiwum zamówień w formacie .xls w celu dogłębnego przeanalizowania grup produktów, miejsc powstania kosztów oraz kupujących. Ta usługa jest dostępna tylko dla użytkowników ‚Systemu Zarządzania Użytkownikami i Zamówieniami’.

Listy zakupów – To praktyczne rozwiązanie w przypadku regularnie kupowanych artykułów. Nie musisz wyszukiwać artykułów przy każdym zamówieniu, lecz możesz zamówić je bezpośrednio z listy zakupów. Czy korzystasz już z ‚Systemu Zarządzania Użytkownikami i Zamówieniami’? Dzięki nim możesz udostępniać swoje listy zakupów innym użytkownikom w specjalnej hierarchii zakupów.
Moje Mercateo. Lista zakupów

Rodzaj/Miejsce powstania kosztów – W tym miejscu możesz podać rodzaj i miejsce powstania kosztów. Po utworzeniu rodzaju i miejsc powstania kosztów możesz przydzielić je do artykułów na stronie podglądu zamówienia.

Moje Mercateo. Rodzaje,miejsca powstania kosztów

System Zarządzania Użytkownikami i Zamówieniami – Z darmową usługą zakupową ‚System Zarządzania Użytkownikami i Zamówieniami’ w prosty sposób tworzysz hierarchię zakupów dla Twojej firmy w Mercateo. Za pomocą cyfrowego procesu zatwierdzania i dokonywania zamówień wszystkie działy Twojego przedsiębiorstwa mogą dokonywać zakupów bezpośrednio przez centralny numer klienta, podczas gdy Ty zyskujesz optymalny wgląd w dokonywane przez nie zamówienia.

Więcej informacji o Systemie Zarządzania Użytkownikami i Zamówieniami znajdziesz ‚tutaj’.
 

W Mercateo może zarejestrować się każdy klient biznesowy. Aby założyć konto, wejdź na www.mercateo.com.pl i kliknij na przycisk „Login”, który znajdziesz po prawej stronie paska wyszukiwarki, a następnie szary przycisk „Zarejestruj się teraz”. Wypełnij wszystkie obowiązkowe pola i kliknij ponownie na „Zarejestruj się teraz”. W ciągu kilku minut otrzymasz wiadomość potwierdzającą, zawierającą m.in. Twój numer klienta oraz nazwę użytkownika.
 

Wejdź na www.mercateo.com.pl. Po prawej stronie paska wyszukiwarki w zakładce „Moje Mercateo” kliknij na „Login”. Nastąpi automatyczne przekierowanie do strony logowania. Podaj swoją nazwę użytkownika i hasło, po czym kliknij ponownie na „Login”. Wówczas znajdziesz się na swoim osobistym koncie Mercateo.
 
Nie możesz się zalogować? Sprawdź, czy nazwa użytkownika i hasło są poprawne. Jeśli nie rozwiąże to problemu, kliknij na ‚Nie pamiętasz swoich danych dostępu?’. Spowoduje to przekierowanie do strony, na której należy wprowadzić adres e-mail podany podczas rejestracji. Następnie kliknij „Wyślij”. Wkrótce otrzymasz wiadomość ze swoją nazwą użytkownika oraz linkiem do strony, na której utworzysz nowe hasło.
 
Wejdź na www.mercateo.com.pl w zakładkę „Moje Mercateo” i kliknij na „Wyloguj się”. Wciąż nie możesz się wylogować? Spróbuj dopasować ustawienia cookies w ustawieniach przeglądarki. Jeśli to nie pomoże, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta Mercateo.
 
Aby usunąć swoje konto Mercateo, należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Prosimy wziąć pod uwagę, że zarówno Twoje dane, jak i listy zakupów czy archiwum zamówień zostaną usunięte i nie będzie możliwości ich odzyskania. W takiej sytuacji będziemy wdzięczni za informacje o przyczynie usunięcia konta. Twoje uwagi pomogą nam ulepszyć nasze usługi.
 

Edytowanie danych

Przejdź za pomocą linku bezpośrednio do Danych użytkownika lub wejdź na stronę www.mercateo.com.pl, zaloguj się na „Moje Mercateo” i przejdź do „Danych użytkownika”. Kliknij na link znajdujący się za „Nazwiskiem”. Nastąpi przekierowanie do strony, na której możesz zmienić swoje dane kontaktowe, adresy oraz dane dostępu. Po wprowadzeniu zmian, zatwierdź je klikając „Zapisz”.

Moje Mercateo. Link za nazwiskiem
 
Zaloguj się na „Moje Mercateo” i przejdź do zakładki Dane użytkownika. Możesz tu dodać nowy adres na fakturze, nowy adres dostawy lub edytować obecne adresy, klikając na link po „Nazwie adresu”. Twój adres na fakturze i adres dostawy różnią się? Podaj oba. Sprawdź ich poprawność, aby otrzymywać zamówienia pod właściwy adres! Po dokonaniu zmian kliknij „Zapisz”.

Moje Mercateo. Link  za adresem
 
Zaloguj się na „Moje Mercateo” i przejdź do Danych użytkownika. Kliknij na link za „Nazwiskiem”, a na kolejnej stronie na „Zmień hasło” znajdujące się pod „Danymi dostępu”. Podaj obecne hasło, następnie dwukrotnie nowe hasło, po czym zapisz zmiany klikając „Wyślij”.

Moje Mercateo. Link za nazwiskiem

 

Zaloguj się na „Moje Mercateo” i przejdź do „Ustawień”. Teraz możesz aktywować funkcję miejsca powstawania i rodzaju kosztów klikając odpowiednio na „Aktywuj miejsca powstania kosztów” i „Aktywuj rodzaje kosztów”. Pozwoli Ci to wczytywać miejsca powstania i rodzaje kosztów z pliku lub dodawać i edytować je ręcznie. Kliknij na „Zapisz”, aby dodać miejsca powstania i rodzaje kosztów do swojego zamówienia.

Moje Mercateo. Rodzaje,miejsca powstania kosztów