Home » Prasa » Komunikaty Prasowe » Mercateo otrzymuje nagrodę RWE „Quality Global“

Najlepszy międzynarodowy dostawca RWE

Mercateo otrzymuje nagrodę RWE „Quality Global“

Przekazanie „Quality Global“ – Na fotografii: Peter Ledermann - Zarząd Mercateo, Heike Kleine - Senior Key-Account Manager w Mercateo, Andre Lückert - Head of Master Data Management w RWE, oraz dr Bernd Schönwälder - Dyrektor Sprzedaży i Marketingu (od lewej)

W ramach 7. Dnia Dostawcy RWE, Mercateo zostało uhonorowane nagrodą „Quality Global 2014“, a tym samym wyróżnione jako najlepszy dostawca energetycznego giganta. W ten sposób RWE doceniła międzynarodową współpracę w zakresie zaopatrzenia pomiędzy Mercateo a swoją spółką-córką Group Business Services GmbH (GBS) oraz spółkami krajowymi w ostatnich czterech latach.

Mercateo zostało odznaczone nagrodą „Quality Global 2014“ podczas odbywającego się dzisiaj 7. Dnia Dostawcy RWE. Nagrodę odebrali członek zarządu Peter Ledermann, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu dr Bernd Schönwälder oraz Heike Kleine, Senior Key-Account Manager. Firma Mercateo m.in. rozwinęła dla RWE międzynarodowy system zarządzania kontentem, stworzyła prawne i podatkowe warunki ramowe, rozwinęła jednolite dla wszystkich krajów infrastrukturę oraz standardy, jak np. kontent katalogu, systematycznie poszerzała asortyment międzynarodowo dostępnych artykułów przemysłowych, zapewniła wielojęzyczną obsługę klienta oraz transparentność w strategii kontentowej, dopasowanej do potrzeb rynkowych danego kraju.

„Utworzone wspólnie z Mercateo międzynarodowe rozwiązanie Buy-Side działa pomyślnie we wszystkich krajach od 2011r. Współpraca RWE oraz jej zagranicznych spółek z Mercateo przebiega w sposób konstruktywny i partnerski. Nagroda jest oznaką uznania dla Mercateo za wspaniałą współpracę w ubiegłych latach” uzasadnił Andre Lückert, Head of Master Data Management w RWE.

Współpraca pomiędzy Działem Zakupowym RWE a Mercateo trwa od 2007 r. i od tego czasu znacznie się zacieśniła. Heike Kleine, która koordynuje projekt z RWE od chwili rozpoczęcia współpracy, mówi: „Naszym celem jest i było udostępnienie asortymentu Mercateo Działowi Zakupowemu RWE w celu zredukowania Maverick Buying i zwiększenia stopnia pokrycia zapotrzebowania przez elektroniczne pozycje zamówienia”. Udostępnienie rozwiązania katalogowego to kolejny szczebel współpracy obu firm. Od 2009 r. już ponad 100 katalogów dostawców kontraktowych RWE jest udostępnianych zamawiającym RWE na interfejsie użytkownika Mercateo. W 2011 r. po sukcesie odniesionym w Niemczech, RWE rozpoczęło przejmowanie tego efektywnego modelu również na skalę międzynarodową. Obecnie platforma Mercateo obsługuje Działy Zakupowe RWE w Polsce, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Czechach, Holandii i na Węgrzech.

Nagroda „International 2014“ odzwierciedla pozytywną ocenę intensywnej, kooperacyjnej i udanej współpracy, która jest ciągle rozbudowywana. Cytując członka zarządu Petera Ledermanna: „RWE nie jest tylko jednym z naszych większych klientów. RWE jest również naszym strategicznym partnerem w dziedzinie rozwoju, który pozwolił nam zrozumieć struktury koncernu oraz jego oczekiwania odnośnie rozwiązania kwestii zaopatrzenia oraz dostosować do nich nasze rozwiązania”.